Časté otázky (FAQ) - články

 

Rádi bychom zavedli údržbu strojů podle metody TPM, ale nemáme dost argumentů pro firemní ekonomy, abychom ukázali na tvrdých číslech, že se zavádění metody TPM vyplatí.

Dnešní doba je dobou digitalizovaných informací. To vede mnoho firem chystajících se zavést TPM (Totálně produktivní údržba) k rozhodnutí, že prvním krokem na této cestě bude pořízení systému informační podpory údržby. V některých situacích to ale není dobrý nápad.

Průmyslové inženýrství zajisté není sportem, přesto existuje mezi oběma fenomény silná podobnost. Pokud si ale představíte výrobní podnik, dá se s trochou fantazie přirovnat např. k fotbalovému klubu, který má majitele, ředitele, vrcholový a ostatní management, ale hlavně hráče - operátory.

Při jednání s vrcholovými manažery průmyslových podniků se občas setkáváme s názorem, že pokud firma bude zlepšování procesů provádět sama svými zaměstnanci, výrazně ušetří ve srovnání se službami externích průmyslových inženýrů.

Můžeme se domluvit, že nám zlepšíte vybrané procesy a předáte nám je v hotovém stavu? Vedoucí pracovníci naší firmy nemají čas se věnovat zlepšování procesů pomocí metod průmyslového inženýrství.